LEXIST

ÇALIŞMA ALANI

Banka, Finans & Sermaye Piyasaları

Finansal hizmetler alanındaki geniş tecrübemiz, her türlü projede müvekkillerimizin ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlamaktadır. Türkiye’de iş yapan veya Türk şirketleriyle çalışan uluslararası finansal hizmet şirketlerine ve kurumlarına, varlık fonlarına ve özel sermaye şirketlerine danışmanlık hizmeti veriyoruz. Türk ve yabancı müvekkillerimiz; yatırımlarını büyütmelerine, yeniden yapılandırmalarına ve korunmalarına yardımcı olmamız amacıyla bizlerle çalışmaktadır. Müvekkillerimiz bireysel yatırımcılardan dijital ekonomi girişim sermayedarlarına, girişimcilerden köklü markalara ve holdinglere kadar uzanan geniş bir yelpazede yer almaktadır.

Öne Çıkan Proje

Lexist, birkaç milyar ABD Doları tutarındaki Kuzey Marmara Otoyolu projesindeki rolü için 2017 EMEA en iyi sendikasyon kredisi ödülünü kazanmıştır. 

Banka, Finans & Sermaye Piyasaları Hukuku Hizmetleri

Ekibimiz aşağıdaki konularda avukatlık hizmeti sunmaktadır.  Sunduğumuz hizmetler hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen ilgili sayfaları kontrol ediniz.

E-para & Ödeme Hizmetleri

Fintech

Regülasyon Teknolojileri

Kara Para Aklamanın Önlenmesi (AML)

Kripto

Yeşil Taksonomi

Müvekkillerimiz adına ilgili Türk makamlarından alınan lisans, izin, ruhsat ve başvuruların takibi ve mevzuat uyumluluğu konusunda destek sağlıyoruz: Örneğin: Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK).

Nasıl Çalışıyoruz?

Hukuki stratejiler oluşturmak ve risklerin azaltılmasını sağlamak bizim güçlü yönlerimizdir:

– Her bir müvekkilimiz için; müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, hukuk ve iş deneyimini doğru bir şekilde bir araya getiren özel ekipler oluşturmaktayız.

– Müvekkillerimizin, en üst düzeyde güven ve hukuki korumaya sahip olmaları için; açık ve hızlı iletişim ile iş birliğine dayalı karar alma ortamı sağlamaktayız.

Nasıl Çalışıyoruz

Güçlü yanlarımız yasal stratejiler oluşturmak ve riskleri engellemek konusundaki uzmanlığımızdır:

Her bir müvekkilimiz için; müvekkillerimizin endişeleri doğrultusunda, hukuk ve iş deneyimini doğru bir şekilde birleştiren özel ekipler oluşturuyoruz.

En üst düzeyde güven ve yasal koruma ile ilerleyebilmeniz için açık, hızlı iletişim ve işbirliğine dayalı karar alma ortamı yaratıyoruz.

Ortak Avukatlarımıza Ulaşın

Ortak, Departman Lideri