LEXIST

EKİBİMİZ

Tecrübenin Gücü

Dr. Eyüp Kul

Kurucu Ortak

Print Friendly, PDF & Email

Dr. Eyüp Kul TMT kurumları ile Türk ve uluslararası şirketlerin yer aldığı kurumsal sektörde sahip olduğu başarılı bir kariyerin ardından 2016 yılında Lexist’i kurmuştur. Eyüp Kul özellikle, gayrimenkul & inşaat, enerji ve altyapı sektörlerinde uyuşmazlık çözümü ve birleşme ve devralmalar alanlarında çalışmaktadır.

Eyüp Kul; ödül alan birçok projeye, altyapı ve enerji projelerine ilişkin önemli EPC, NGA ve elektrik satın alım sözleşmelerinin müzakerelerine, birleşme & devralma ve finansman projelerine liderlik etmiştir. Projelerin hayata geçirilmesi ve projenin tüm taraflarlarıyla müzakere edilmesi konusundaki kapsamlı deneyimi, kendisine bir projenin stratejik yönleri ve risk önleme konusunda benzersiz bir içgörü kazandırmakta ve böylece onu yüklenici uyuşmazlıkları konusunda Türkiye’deki en güçlü deneyime sahip avukatlardan biri yapmaktadır.

Eyüp Kul, müvekkillerine davaların yanı sıra tahkim konusunda da danışmanlık vermekte, davaları ICC ve ICSID nezdinde çözüme kavuşturmaktadır. Özellikle Türk düzenleyici kurumları ve Türk müteahhitleri adına hareket eden Eyüp, müvekkilleri tarafından takdir edilen paha biçilmez bir stratejik bakış açısına sahiptir. Dava takibi alanında ise oldukça geniş ve güçlü bir deneyime sahip olan Eyüp, karmaşık uyuşmazlıklara taraf olan müvekkiller için ilk tercihtir.

Müvekkilleri arasında yerli ve uluslararası şirketler, proje işverenleri, devlet kurumları, enerji şirketleri, çeşitli holdingler ve finansal kuruluşlar yer almaktadır. Eyüp, müvekkil şirketlere yapılan ve müvekkil şirketlerin yaptığı stratejik yatırımlar konusunda danışmanlık vermektedir.

Ekibiyle birlikte kazandığı ödüller arasında aşağıdakiler yer almaktadır:

2020 ikincilik: Bonds, Loans and Sukuk Yılın Doğal Kaynak Finansmanı Anlaşması ödülü

2019 kazananı: Milli Piyango lisansına dair hizmet alım sözleşmesi için CEE Legal Matters Yılın Anlaşması ödülü

2017 kazananı: EMEA’dan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin 2.7 Milyar USD değerinde kredisi için “EMEA Finans En İyi Sendikasyon Kredisi” ödülü (Proje değeri 8 Milyar USD)

Uygulama Alanları

Uyuşmazlık çözümü
Dava Takibi
Tahkim
Projeler
Şirketler Hukuku/Birleşme&Devralmalar & Ticaret Hukuku

Sektörler

Enerji
Altyapı
Gayrimenkul & İnşaat

Üyelikler

İstanbul Barosu

Eğitim

-Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Doktora
-University of California-Davis, Yüksek Lisans
-Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Lisans

Diller

Türkçe İngilizce