LEXIST

SEKTÖR ALANI

Gayrimenkul & İnşaat

Lexist; gayrimenkul ve inşaat alanında yeni projelerin gerçekleştirilmesi, ihtilafların çözüme kavuşturulması konusunda güçlü bir deneyim ve itibara sahiptir. Lexist, gayrimenkul ve inşaat hukuku alanında uzun süreli deneyime sahip olup avukatlık hizmetlerinin daha geniş ekonomik resmi dikkate alınarak sunulması gerektiğinin farkındadır. Projeler, risklerin yüksek olduğu, kesin ve kısa süreli tamamlama tarihlerine bağlı olarak yürütülmektedir. Ekibimiz, müvekkillerimiz için başarılı bir sonuca ulaşmak için şirket danışmanları, yönetim kurulları ve diğer paydaşlarla birlikte çalışarak yüksek kaliteli, uluslararası düzeyde hizmetler sunmaktadır. Türkiye’de veya uluslararası düzeyde çok amaçlı konut, ticari, perakende, altyapı projelerinde veya ihtilaflarda yer alan bir yatırımcı, varlık yöneticisi, geliştirici, kullanıcı, yüklenici, finans kuruluşu veya konsorsiyumlara ihtiyaçları doğrultusunda doğru ekiple hizmet vermektedir.

Öne Çıkan Proje

Lexist, Londra finans merkezi Canary Wharf’ın iki katı büyüklüğündeki İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesinin kuruluşu, hukuki altyapısı, geliştirilmesi ve işletilmesi konularında avukatlık hizmeti vermektedir.

Gayrimenkul & İnşaat Hukuku Hizmetleri

Hızlı ve yüksek kaliteli işleriyle dünya çapında tanınan Türk inşaat şirketlerinin hukuki sorunlarının çözümünde etkin olarak çalışmaktayız. Gayrimenkul ve inşaat projelerinde avukatlık hizmeti sunduğumuz başlıca, işler şunlardır:

Konut

Ticari

Karma Kullanım

Perakende Satış

Oteller & Turizm

Öğrenci Konaklaması

İş Merkezleri

Tesisler & Fabrikalar

Bakım Evi

Hastaneler

Ulaştırma Altyapısı

Lexist Gayrimenkul ve İnşaat hukuku ekibi, aşağıdaki konularda avukatlık hizmeti sunmaktadır:

Tüketicinin Korunması Kapsamında Hukuk Danışmanlığı

Karma Kullanımlı Konut Geliştirme Projeleri

Finansman ve Borç Finansmanı

Ortak Girişimler

Portföy Yönetim Hizmetleri

İnşaat Sonrası Varlık Yönetimi

Mühendislik Sözleşmeleri

Ruhsat, İmar İzinleri

İnşaat Talep Yönetimi

Proje Yönetimi & Planlama

Kamu İhaleleri ve Kamu-Özel Sektör İş Birliği

Geleceğin Şehirleri ve Sürdürülebilirlik

Yapılandırma

Franchising

Müvekkillerimiz adına Kamu İhale Kurumu (KİK) gibi ilgili Türk makamlarından alınan lisans, izin ve başvuruların takibi ve mevzuata uyum konusunda destek sağlamaktayız.

Nasıl Çalışıyoruz?

Hukuki stratejiler oluşturmak ve risklerin azaltılmasını sağlamak bizim güçlü yönlerimizdir:

– Her bir müvekkilimiz için; müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, hukuk ve iş deneyimini doğru bir şekilde bir araya getiren özel ekipler oluşturmaktayız.

– Müvekkillerimizin, en üst düzeyde güven ve hukuki korumaya sahip olmaları için; açık ve hızlı iletişim ile iş birliğine dayalı karar alma ortamı sağlamaktayız.

Nasıl Çalışıyoruz

Güçlü yanlarımız yasal stratejiler oluşturmak ve riskleri engellemek konusundaki uzmanlığımızdır:

Her bir müvekkilimiz için; müvekkillerimizin endişeleri doğrultusunda, hukuk ve iş deneyimini doğru bir şekilde birleştiren özel ekipler oluşturuyoruz.

En üst düzeyde güven ve yasal koruma ile ilerleyebilmeniz için açık, hızlı iletişim ve işbirliğine dayalı karar alma ortamı yaratıyoruz.

Ortak Avukatlarımıza Ulaşın

Kurucu Ortak