LEXIST

ÇALIŞMA ALANI

Ticaret ve Şirketler Hukuku/Birleşme ve Devralmalar

Dava ve danışmanlık departmanlarındaki alanında uzman özel ekiplerimiz büyük ölçekli projelerde ve işlemlerde hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Lexist, Türkiye’de iş yapan ya da Türk şirketleriyle çalışan yerli ve yabancı şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Yerli ve yabancı müvekkillerimiz, yatırımlarının korunması ve geliştirilmesinde yardımcı olmamız için bizimle çalışmaktadırlar. Müvekkillerimiz, bireysel yatırımcılardan köklü markalar kurmak isteyen dijital ekonomi girişimcilerine kadar oldukça geniş bir yelpazeden oluşmaktadır. Ekiplerimiz, yerel ve uluslararası danışmanlar ile iş birliği yaparak Türk müvekkillerine uluslararası yatırımlarında da danışmanlık hizmeti vermektedir.

Öne Çıkan Proje

Ekibimiz, Milli Piyango’ya ilişkin hizmet alımı ihalesi sürecinde Türkiye Varlık Fonu’na sunmuş olduğu  danışmanlığıyla 2019 CEE Legal Matters Yılın Anlaşması ödülünü kazanmıştır.

Şirketler Hukuku/Birleşme ve Devralmalar/Ticaret Hukuku Hizmetleri

Dava ve danışmanlık departmanlarındaki uzman ekiplerimiz, her türlü şirketler hukuku, birleşme & devralma işlemlerinde ve ticari iş ve uyuşmazlıklarda danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Proje bazlı ve günlük hukuki hizmetlerimiz oldukça geniş bir yelpazeye sahip olup özellikle bu alandaki hizmetlerimiz aşağıdakilerden oluşmaktadır:

Türkiye’de şirket kuruluşu

ESG & Sürdürebilirlik

Kurumsal Yönetim

Mevzuata Uyumluluk

E-ticaret

Tüketici Hukuku

Kamu İhaleleri & Devlet Yardımı

Siber Güvenlik

Düzenleyici İşlemler

Dernekler & Vakıflar Hukuku

Uluslararası Ticaret & Yatırım Hukuku

Özelleştirme

İlgili kamu kurumları nezdinde müvekkillerimiz için lisans, izin, ruhsat ve başvuruların takibi ve mevzuata uyum kapsamında hizmet vermekteyiz.

Nasıl Çalışıyoruz?

Hukuki stratejiler oluşturmak ve risklerin azaltılmasını sağlamak bizim güçlü yönlerimizdir:

– Her bir müvekkilimiz için; müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, hukuk ve iş deneyimini doğru bir şekilde bir araya getiren özel ekipler oluşturmaktayız.

– Müvekkillerimizin, en üst düzeyde güven ve hukuki korumaya sahip olmaları için; açık ve hızlı iletişim ile iş birliğine dayalı karar alma ortamı sağlamaktayız.

Nasıl Çalışıyoruz

Güçlü yanlarımız yasal stratejiler oluşturmak ve riskleri engellemek konusundaki uzmanlığımızdır:

Her bir müvekkilimiz için; müvekkillerimizin endişeleri doğrultusunda, hukuk ve iş deneyimini doğru bir şekilde birleştiren özel ekipler oluşturuyoruz.

En üst düzeyde güven ve yasal koruma ile ilerleyebilmeniz için açık, hızlı iletişim ve işbirliğine dayalı karar alma ortamı yaratıyoruz.

Ortak Avukatlarımıza Ulaşın

Türkiye’deki ticaret hukuku danışmanınız:

Kurucu Ortak

Kurucu Ortak

Ortak, Departman Lideri