LEXIST

ÇALIŞMA ALANI

Ticaret Hukuku

Lexist ekibinin önemli bir parçası Ticaret hukuku avukatlarımızdan oluşturmaktadır. Tüm avukatlarımız, ticari davalar ve işler ile ticari sözleşmelerde müvekkillerimizin menfaatinin etkin şekilde korunabilmesi için elzem olan dava avukatlığı tecrübesine sahiptir. 

Türkiye’de faaliyet gösteren ya da yerel şirketlerle iş birliği yapan uluslararası şirketlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Yatırımlarını koruduğumuz ve büyümelerine katkı sağladığımız yerli ve yabancı birçok müvekkilimiz bizi tercih etmiştir. Bu kapsamda proje yatırımcıları ile köklü markalar kurmak isteyen dijital ekonomi girişimcilerinden grup şirketlerine kadar oldukça geniş bir müvekkil portföyüne sahibiz. Ekiplerimiz, aynı zamanda yerli veya uluslararası danışmanlar ile iş birliği yaparak müvekkillerimizin yurt dışındaki yatırımlarına ilişkin de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Nasıl yardım edebiliriz?

Ticaret Hukuku Hizmetleri

Ekiplerimiz, her bir müvekkilimizin sektöre özgü ihtiyaçları çerçevesinde özel olarak oluşturulur. Avukatlarımız; lisanslar, izinler, mevzuata uyum ve uyuşmazlıklara ilişkin hem yalnızca Türk hukukuna hem de birden fazla hukuka tabi olan işler, tüketici, yatırımcı ve tedarikçi sözleşmelerine ilişkin danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Hizmetlerimiz aşağıdaki alanları içermektedir:

E-Ticaret

Lisanslama

İmtiyazlar

Taşeron Sözleşmeleri

Dağıtım, Kaynak Anlaşmaları

Tüketici Hukuku

Soruşturmalar

Türk Ticaret Kanunu

Türk Borçlar Kanunu

İlgili kamu kurumları nezdinde müvekkillerimiz için lisans, izin, ruhsat ve başvurularının takibi ve mevzuata uyum kapsamında hizmet vermekteyiz. 

Nasıl Çalışıyoruz?

Hukuki stratejiler oluşturmak ve risklerin azaltılmasını sağlamak bizi güçlü kılmaktadır:

– Her bir müvekkilimiz için; ihtiyaçları doğrultusunda, hukuki tecrübe ve iş deneyimini doğru bir şekilde bir araya getiren özel ekipler oluşturmaktayız.

– Müvekkillerimizin, en üst düzeyde güven ve hukuki korumaya sahip olmaları için; açık ve hızlı iletişim ile iş birliğine dayalı karar alma ortamı sağlamaktayız.

Nasıl Çalışıyoruz

Güçlü yanlarımız yasal stratejiler oluşturmak ve riskleri engellemek konusundaki uzmanlığımızdır:

Her bir müvekkilimiz için; müvekkillerimizin endişeleri doğrultusunda, hukuk ve iş deneyimini doğru bir şekilde birleştiren özel ekipler oluşturuyoruz.

En üst düzeyde güven ve yasal koruma ile ilerleyebilmeniz için açık, hızlı iletişim ve işbirliğine dayalı karar alma ortamı yaratıyoruz.

Ortak Avukatlarımıza Ulaşın

Kurucu Ortak