LEXIST

SEKTÖR ALANI

Telekomünikasyon, Medya ve Teknoloji (TMT)

TMT ekibimiz, müvekkillerinin doğru kararları hızlı bir şekilde vermelerine yardımcı olacak gerekli deneyime sahiptir. Yatırımcıların ve girişimcilerin Telekomünikasyon Medya ve Teknoloji sektöründe Ar-Ge kullanımına ve Ar-Ge yatırımlarından yararlanmalarına yardımcı oluyoruz. Ülkemizde teknoloji kullanımı ulusal bir önceliktir; ayrıca iş ve eğlence için ileri teknolojilere ve iletişim platformlarına olan talep çok fazladır. Bu nedenle TMT ekibi; yüksek profilli teknoloji, medya ve telekomünikasyon projeleri, işlemleri ve girişimleri üzerinde çalışan Lexist’teki en önemli ekiplerden biridir. 

Lexist; yeni kurulan şirketlere, yeni girişimlere, yerleşik işletmelere, idarelere ve girişimcilere, tüketici odaklı yenilikçi bir ortamda faaliyet göstermenin riskleri ve zorlukları konusunda hizmet sunar. Lexist bünyesindeki avukatlar, herhangi bir hukuki belirsizliğe ilişkin önlemler almak ve geleceğe ilişkin planlamalar yapmak için müvekkilleriyle işbirliği içinde çalışmaktadır.

Öne Çıkan Proje

Lexist, Türkiye’nin ilk decacorn işlemlerinden birinde iki farklı teknoloji yatırım fonunu temsil etmiştir.

TMT Hukuku Hizmetleri

TMT sektörüne yönelik hizmetlerimiz:

Teknoloji

Medya

Telekomünikasyon

Özel Sermaye

Distribütör Sözleşmeleri

Etik & Mevzuata Uyumluluk

Finansman & Yatırımlar

Yeni Teknoloji Platformları

Uydu & Ağ Kurulumu

Block Chain & Akıllı Sözleşmeler

Bilişim Teknolojisi Güvenliği

Siber Sigorta

Lisanslama

Ürün Sorumluluğu

Fintech/Regtech

Büyük Veri Düzenleme Yardımı

Nesnelerin İnterneti

E-spor ve oyun

Perakende

Cleantech

Araştırma & Geliştirme Alanında Hukuki Konular

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve diğer ilgili Türk otoriteler nezdinde müvekkillerimiz lehine lisans, izin, ruhsat ve başvuruların takibi ve mevzuata uyum noktasında destek sunuyoruz.

Nasıl Çalışıyoruz?

Hukuki stratejiler oluşturmak ve risklerin azaltılmasını sağlamak bizim güçlü yönlerimizdir:

– Her bir müvekkilimiz için; müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, hukuk ve iş deneyimini doğru bir şekilde bir araya getiren özel ekipler oluşturmaktayız.

– Müvekkillerimizin, en üst düzeyde güven ve hukuki korumaya sahip olmaları için; açık ve hızlı iletişim ile iş birliğine dayalı karar alma ortamı sağlamaktayız.

Nasıl Çalışıyoruz

Güçlü yanlarımız yasal stratejiler oluşturmak ve riskleri engellemek konusundaki uzmanlığımızdır:

Her bir müvekkilimiz için; müvekkillerimizin endişeleri doğrultusunda, hukuk ve iş deneyimini doğru bir şekilde birleştiren özel ekipler oluşturuyoruz.

En üst düzeyde güven ve yasal koruma ile ilerleyebilmeniz için açık, hızlı iletişim ve işbirliğine dayalı karar alma ortamı yaratıyoruz.

Ortak Avukatlarımıza Ulaşın

Kurucu Ortak